FAQ

corsa_dla_firm_wynajem

 

Zapraszamy na nasz blog by dowiedzieć się:

 

Jakie są różnice w kierowaniu samochodem w Polsce a Wielkiej Brytanii? Kliknij tu

 

1. Kto może wynająć samochód?

Każdy kto ukończył 18 lat i posiada ważne prawo jazdy (akceptujemy prawa jazdy zagraniczne), uprawniające do kierowania samochodem na terenie Polski. W przypadku kierowców poniżej 21 lat pobierana jest opłata dodatkowa (40 zł za dobę, maksymalnie 250 zł za cały okres najmu)

2. Wynajem samochodu bez kaucji? Co to oznacza?

Jeśli zdecydujesz się na wykupienie pełnego ubezpieczenia znoszącego udział własny od uszkodzeń pojazdu oraz opłacisz zamówienie kartą kredytową lub debetową to nie pobierzemy od Ciebie kaucji. 

3. Co to jest kaucja?

Kaucja to zabezpieczona kwota dla wypożyczalni na poczet ewentualnych uszkodzeń samochodu, które mogą wystąpić z winy wynajmującego.  

4. Co muszę posiadać ze sobą w dniu wynajmu?

Prawo jazdy, dowód osobisty (lub paszport) oraz kartę kredytową lub debetową wystawioną na imię i nazwisko najemcy. W przypadku firm upoważnienie do odbioru pojazdu oraz odpis z KRS lub CEIDG.

5. Ubezpieczenie znoszące udział własny. Co to jest?

Przy wynajmie samochodu ograniczenie odpowiedzialności cywilnej w przypadku kradzieży lub kolizji zawiera tzw. udział własny. Przyjmijmy, że udział własny wynosi 2000 zł. Jeżeli wynajmowane auto zostanie uszkodzone z winy najemcy lub zostanie skradzione, osoba wynajmująca ponosi odpowiedzialność za powstałe koszta do wysokości udziału własnego, czyli do kwoty 2000 zł. Resztę pokrywa ubezpieczenie pojazdu. Wykupienie opcji "zniesienie udziału własnego" powoduje, że najemca nie odpowiada za szkody powstałe na karoserii pojazdu z jego winy.

6. Limit kilometrów.

Przy wynajmach powyżej 4 dni nie występuje limit kilometrów. Poniżej 4 dni samochody z klasy A (Ford Ka, Skoda Citigo) obowiązuję limit 150 kilometrów na dobę. Dla pozostałych klas 200 kilometrów na dobę. Dodatkowe kilometry to koszt 0,35 zł za kilometr.

7. Jak można zarezerwować pojazd?

Najłatwiej i najwygodniej przez internet, poprzez formularz dostępny na stronie głównej. Można również wysłać zapytanie pod nasz adres mailowy biuro@viarent.pl  Odpowiadamy zwykle w mniej niż 12 godzin. Można również skontaktować się z nami pod numerem telefonu +48 697 17 17 17 lub SMS.

8. Ile kosztuje wynajem samochodu w wypożyczalni ViaRent?

Ceny samochodów są różne, w zależności od wybranej klasy. Można je sprawdzić w cenniku. Jeśli rezerwujesz samochód poprzez formularz na stronie internetowej, od razu widzisz ile kosztuje Twój wynajem i wybrane wyposażenie. W przypadku rezerwacji telefonicznej albo w oddziale nasz pracownik skalkuluje cenę wynajmu i poinformuje Cię o wszystkich składających się na nią opłatach.

9. Czy istnieje możliwość negocjacji ceny?

Oczywiście. Dłuższe wynajmy są premiowane dodatkowymi zniżkami. Warto zapytać o najlepszą dostępną ofertę dla Państwa przypadku. Cena jest zawsze zależna od okresu najmu oraz planowanego przebiegu.

 

 

 

 

Viarent
Wedmanowej 6A, 93-228 Łódź
Telefon: +48 697 17 17 17
E-mail: biuro@viarent.pl
Created by Quanmedia
Tel.: +48 697 17 17 17     E-mail: biuro@viarent.pl