Wypożyczalnia samochodów Łódź

Z dumą przynajemy, że jesteśmy najlepiej ocenianą wypożyczalnią samochodów w Łodzi według opinii Google.

Odbierz samochód w dowolnym miejscu na terenie Łodzi i okolic. Na lotnisko dostarczamy za darmo.

Nie mamy wysokich kaucji, w ogóle ich nie pobieramy.

Akceptujemy karty kredytowe i debetowe. Możesz u nas również zapłacić w swojej walucie zagranicznej.

Blog

 

 

Jak wynająć tanio i bezstresowo samochód?

1. Rezerwuj wcześniej

Rezerwując z wyprzedzeniem będą Państwo mieć pewność, że wybrany samochód będzie dostępny. Rekomendujemy to szczególnie klientom lotniskowym – najlepiej jest rezerwować samochód zaraz po zakupie biletów lotniczych. Nie radzimy rezerwować auta na ostatnią chwilę, szczególnie, jeśli odbiór auta ma odbyć się w okresie świątecznym.
Rada: Rezerwując wcześniej oszczędzasz, wynajmy na ostatnią chwilę są zwykle droższe.

2. Zwróć uwagę na godziny:

Rezerwacje w wypożyczalni rozliczane są w trybie 24 godzinnym. Co to oznacza? Jeżeli w panelu rezerwacji wybrali Państwo odbiór samochodu o godzinie 13:00 to zwrot samochodu powinien nastąpić do godziny 13:00, tak, by nie ponosić opłaty za dodatkową dobę najmu. Zwrot samochodu przykładowo o godzinie 13:30 według systemu to już dodatkowa doba najmu, prosimy więc pilnować, by godzina zwrotu nie następowała po godzinie odbioru auta. 

Rada: Istnieje możliwość przedłużenia najmu o kilka godzin według stawki 15 zł za godzinę, dyspozycję taką prosimy kierować na nasz email lub informować nas telefonicznie.

3. Dodatkowe opłaty

Prosimy pamiętać o tym, że samochód jest wydawany z pełnym bakiem i tak również prosimy zwrócić pojazd. Jest to najwygodniejsza i najtańsza opcja dla obu stron. 

Przed fotoradarami noga z gazu:) Za każde otrzymane przez nas wezwanie z fotoradaru pobierana jest opłata, którą niestety wymusza na nas firma leasingująca pojazdy.

Jeżeli nie decydują się Państwo na ubezpieczenie dodatkowe zniesienia udziału własnego CDW  prosimy pamiętać o konieczności umycia samochodu przed zwrotem, ze względu na konieczność sprawdzenia stanu samochodu oraz zaraportowania ewentualnych nowych uszkodzeń.

4. Wybierz ubezpieczenie dodatkowe

Ubezpieczenie dodatkowe CDW kosztuje niewiele, a dzięki niemu udział własny w przypadku uszkodzenia pojazdu z Państwa winy spada z 3000 zł do 0 zł. Nie pobieramy również kaucji w przypadku zdecydowania się na ubezpieczenie. 

Rada: Najczęstsze uszkodzenia to szkody parkingowe, szczególnie przypadki, w których inny użytkownik drogi przyrysował auto najemcy na parkingu i uciekł z miejsca zdarzenia. W takim wypadku brak ubezpieczenia CDW niestety oznacza, że najemca ponosi koszt jakby to on uszkodził samochód. Jeżeli uda się ustalić dane samochodu sprawcy, wtedy oczywiście najemca nie ponosi opłaty karnej.

Jakie są różnice w kierowaniu samochodem w Polsce i Wielkiej Brytanii? 

Zdecydowana większość korzystających z usług wypożyczalni samochodów to klienci przylatujący z zagranicy. Pomimo tego, że granice w Unii Europejskiej praktycznie nie istnieją, tak prawo ruchu drogowego i zasady istotnie się różnią. 

Kierowanie wypożyczonym samochodem w Polsce może być nieco bardziej stresujące niż chociażby w Wielkiej Brytanii, ze względu na gorszy stan dróg, niższą kulturę jazdy oraz mniej wyrozumiałą policję. Ogólna sytuacja na drogach poprawia się i podróżnym z zagranicy aklimatyzacja z roku na rok zajmuje coraz mniej czasu.

7 różnic:

  • W Polsce poruszamy się po prawej stronie jezdni. Prawy pas jest dedykowany do jazdy, lewy służy do wyprzedania. 
  • W Polsce przez 24 godziny na dobę poruszamy się z włączonymi światłami. Wszystkie samochody w naszej wypożyczalni aut posiadają automatyczne światła do jazdy dziennej, zapalające się po odpaleniu samochodu, sporo naszych pojazdów posiada również czujnik zmierzchu, dzięki czemu po zmroku włączą się również światła mijania.
  • Ograniczenia prędkości podane są w kilometrach, nie milach.
  • Należy zawsze posiadać ze sobą komplet dokumentów – dowód rejestracyjny, prawo jazdy oraz dowód osobisty lub paszport. Wypożyczając u nas pojazd otrzymują Państwo komplet dokumentów od pojazdu.
  • Ograniczenie prędkości wynosi 50 km/h w mieście, 90km/h poza miastem, 100 – 120 km/h na drogach ekspresowych, 140 km/h na autostradach.
  • Skrzyżowanie odwołuje poprzednie ograniczenie prędkości.
  • Przekroczenie prędkości o 50km/h w terenie zabudowany będzie skutkować odebraniem prawa jazdy przez policję. 

Alkohol i kierowanie pojazdem.

Limit alkoholu wynosi 0.2 promila w wydychanym powietrzu i jest 4 krotnie niższy niż w Wielkiej Brytanii. Przekroczenie wartości 0.2 (tak naprawdę 0.19) promila alkoholu we krwi jest wykroczeniem i będzie skutkować odebraniem prawa jazdy do 3 lat, grzywną 5000 zł, nawet 30 dniowym pobytem w więzieniu. Poziom alkoholu powyżej 0.5 promila jest kwalifikowanym jako przestępstwo i może skutkować więzieniem do 12 lat, dożywotnim odebranie prawa jazdy oraz bardzo wysoką grzywną. 

Warto pamiętać, że nie ma polisy ubezpieczeniowej, która chroniłaby kierowcę pod wpływem alkoholu. W przypadku spowodowania kolizji, będący pod wpływem będzie zobowiązany przez zakład ubezpieczeń do zapłacenia pełnego odszkodowania dla poszkodowanego, co może kosztować nawet wiele milionów złotych. 

Radzimy zdecydowanie nie kierować pojazdem po spożyciu alkoholu. Już jedno małe piwo może sprawić, że dopuszczalny limit zostanie przekroczony. W razie wątpliwości radzimy udać się na najbliższy posterunek policji i poprosić o przeprowadzenie badania alkomatem. 

Ubezpieczenie jest wykupywane na samochód, nie kierowcę

Ubezpieczenie zakupione na wyspach nie obowiązuje w Polsce, ponieważ z zasady w Polsce nie ubezpiecza się kierowcy, a samochód. Najlepszym rozwiązaniem w naszej wypożyczalni aut jest zakup pełnego ubezpieczenia, dzięki któremu nie będą Państwo odpowiadać finansowo za uszkodzenia pojazdu. 

Mamy nadzieję, że podane informacje okażą się pomocne i uprzyjemnią Państwu następny pobyt w Polsce.

Autor: wypożyczalnia samochodów ViaRent Łódź. Zapraszamy do rezerwowania samochodu na www.ViaRent.pl

ViaRent
Ossendowskiego 6A, 93-228 Łódź
Telefon: +48 697 17 17 17
Email: biuro@viarent.pl
Created by Quanmedia
Tel: +48 697 17 17 17      biuro@viarent.pl