FAQ

wynajem_aut_lodz_lotnisko

Zapraszamy na nasz blog by dowiedzieć się:

Jakie są różnice w kierowaniu samochodem w Polsce a Wielkiej Brytanii? Kliknij tutaj

1. Kto może wynająć samochód?

Każdy kto ukończył 18 lat i posiada ważne prawo jazdy (akceptujemy prawa jazdy zagraniczne), uprawniające do kierowania samochodem na terenie Polski. W przypadku kierowców poniżej 21 lat pobierana jest opłata dodatkowa (40 zł za dobę, maksymalnie 250 zł za cały okres najmu)

2. Wynajem samochodu bez kaucji? Co to oznacza?

Opłać zamówienie kartą, a nie pobierzemy od Ciebie kaucji.

3. Co to jest kaucja?

Kaucja to zabezpieczona kwota dla wypożyczalni na poczet ewentualnych uszkodzeń samochodu, które mogą wystąpić z winy wynajmującego.  

4. Co muszę posiadać ze sobą w dniu wynajmu?

Prawo jazdy, dowód osobisty (lub paszport) oraz kartę kredytową lub debetową wystawioną na imię i nazwisko najemcy. W przypadku firm upoważnienie do odbioru pojazdu oraz odpis z KRS lub CEIDG.

5. Ubezpieczenie znoszące udział własny. Co to jest?

Przy wynajmie samochodu ograniczenie odpowiedzialności cywilnej w przypadku kradzieży lub kolizji zawiera tzw. udział własny. Przyjmijmy, że udział własny wynosi 3000 zł. Jeżeli wynajmowane auto zostanie uszkodzone z winy najemcy lub zostanie skradzione, osoba wynajmująca ponosi odpowiedzialność za powstałe koszta do wysokości udziału własnego, czyli do kwoty 3000 zł. Resztę pokrywa ubezpieczenie pojazdu. Wykupienie opcji “zniesienie udziału własnego” powoduje, że udział własny najemcy w uszkodzeniach i kradzieży wynosi 0 zł.

6. Limit kilometrów.

Przy wynajmach powyżej 4 dni nie występuje limit kilometrów. Poniżej 4 dni najmu limit wynosi 200 kilometrów na dobę. Dodatkowy kilometry to koszt 0,35 zł.

7. Jak można zarezerwować pojazd?

Najłatwiej i najwygodniej przez internet, poprzez formularz dostępny na stronie głównej. Można również wysłać zapytanie pod nasz adres mailowy biuro@viarent.pl  Odpowiadamy zwykle w mniej niż 12 godzin. Można również skontaktować się z nami pod numerem telefonu +48 697 17 17 17 lub SMS.

8. Ile kosztuje wynajem samochodu w wypożyczalni ViaRent?

Cena samochodu zależna jest od klasy pojazdu oraz długości najmu. Zapraszamy do zakładki cennik i flota. Jeśli rezerwujesz samochód poprzez formularz na stronie internetowej, od razu poznasz całościowy koszt najmu samochodu oraz opcji dodatkowych.

9. Czy istnieje możliwość negocjacji ceny?

Oczywiście. Dłuższe wynajmy są premiowane dodatkowymi zniżkami. Warto zapytać o najlepszą dostępną ofertę dla Państwa. Cena jest zawsze zależna od okresu najmu oraz planowanego przebiegu.

10. Czy trzeba myć samochód po zakończeniu najmu?

Jeżeli zdecydowali się Państwo na wykupienie dodatkowego ubezpieczenia to nie wymagamy mycia pojazdu. 

Viarent
Wedmanowej 6A, 93-228 Łódź
Telefon: +48 697 17 17 17
E-mail: biuro@viarent.pl
Created by Quanmedia
Tel.: +48 697 17 17 17     E-mail: biuro@viarent.pl